Investicija į premium naujienlaiškius. Ar verta?

!!! Tai nėra rekomendacijos pirkti naujienlaiškių prenumeratos, o tik autoriaus nuomonė ir daryta analizė. Autorius nėra susijęs su jokios finansinėmis institucijomis.

Pirmą kartą Motley Fool (Stock Advisor) naujienlaiškį išbandžiau 2003 metais. Tuo metu jie juos dar siuntė paštu. Užtrukdavo kol ateidavo iš JAV į Daniją. Aišku kaip ir visi nusprendžiau, jog žinau geriau nei jie ir investuosiu pagal savo metodiką, bet dalį finansų visgi nusprendžiau investuoti pagal jų rekomendacijas. Istoriškai susiklostė taip, jog portfelis sudarytas iš jų rekomendacijų uždirbo 15%+, o iš mano metodikų.... 7% (kaip kažkas pasakytų "not great. not terrible").

Turiu pripažinti, jog ne visais metais prenumeravau jų naujienlaiškį ir tikrai nepirkdavau visų rekomendacijų. Neverta gręžiotis atgal ir svajoti, "o kaip būtų, jeigu būtų". Pažiūrėjus į jų rekomendacijas yra aiškus vienas dalykas, kurį jie patys ir sako "didžioji dalis mūsų rekomendacijų bus blogiau nei pasirinktas S&P500 indeksas. Tam tikra dalis bus panašiai kaip indeksas. Maža dalis bus geriau nei indeksas. Ir tik kelios akcijos bus žymiai geriau nei S&P500 indeksas".

Tie kurie skaito šį puslapį - žino, jog man patinka praktiniai dalykai ir skaičiai. Tai galite įsitikinti pasižiūrėję "IGD vs ETF", "Nekilnojamas Turtas kaip Investicijas", "Vaiko pinigai" ir keletą kitų darytų tyrimų. Tad pamėginkime ir šį kartą pažiūrėti "Ko verti premium naujienlaiškiai".

Motley Fool pateikia savo rekomendacijų suvestinę nuo 2002 metų (po ~24 rekomendacijas per metus ir dalis tų akcijų rekomendacijų yra pasikartojančios).

Pažiūrėkime keletą scenarijų "kaip būtų, jeigu būtų perkamos rekomenduotos akcijos ir pirkėjas būtų labai nesėkmingas" (paprastumo dėlei visur naudojame, jog perkame akcijos dalį už 100 USD t.y. kai kuriais atvejais gaunasi daugiau nei viena akcija, o kai kuriais ir mažiau).

Žiūrime į šiuo metu esančių rekomendacijų lentelę nuo 2002 metų (viso 251 rekomendacija, ir tam tikras dalis tame tarpe yra pasikartojančios įmonės).

1 akcija per metus (blogiausia)

Jeigu investuotume nuo 2012 metų (10 metų laikotarpis), tai mūsų grąža būtų

Investavote 100usd*10metų ir tos akcijos šiai dienai sudaro 519,4 usd portfelį. (" bad,  terrible". no commments)

Jeigu investuotume nuo 2002 metų (20 metų laikotarpis), tai mūsų grąža būtų

Investavote 100usd*20metų ir tos akcijos šiai dienai sudaro 4544,5 usd portfelį. ("not bad, not terrible". Kita vertus sakyciau tikrai prastai, nes laikotarpis yra labai ilgas)

3 akcijos per metus (blogiausios)

Jeigu investuotume nuo 2012 metų (10 metų laikotarpis), tai mūsų grąža būtų

Investavote 300usd*10metų ir tos akcijos šiai dienai sudaro 2839,3 usd portfelį. ("bad")

Jeigu investuotume nuo 2002 metų (20 metų laikotarpis), tai mūsų grąža būtų

Investavote 300usd*20metų ir tos akcijos šiai dienai sudaro 50438,4 usd portfelį. (Laikotarpis ilgas, bet metinė grąža geresnė nei S&P500).

BET

Motley Fool puslapyje galima nesudėtingai atrasti šią lentelę, kuria jie gali pasigirti, tačiau būtų neteisingą žiūrėti tik į ją. Reikėtų pažiūrėti ir į kitą, kuri apima taipogi akcijas:

  • kurias "suvalgė" kitos kompanijos (jas tiesiog įsigijo)
  • kurios tiesiog bankrutavo
  • kurios buvo rekomenduotos parduoti, nes nebetikėjo kompanijų sėkme (nors dalis tų kompanijų puikiai laikosi ir šiai dienai, ir kai kurių vertė išaugo 10x)

Taigi, jeigu įtrauktume visas rekomendacijas nuo 2002 metų, tai tas skaičius gautųsi 459 rekomendacijos (nemaža dalis yra ir pakartotinos rekomendacijos tų pačių akcijų).

!!! Taigi, jeigu mes pirktume 1 akciją per metus, tai yra didžiulė rizika, kad grąža būtų dar ir mažesnė nei aprašyta anksčiau. Situacija kažkiek pasikeistų, jeigu pirktume po 3 akcijas kasmet, bet jeigu mes esame "unlucky" tai tikėtina, jog investicine grąža nesidžiaugtume.

Tačiau kaip būtų, jeigu visą tą laiką mes būtume labai nesėkmingi, tačiau pirktume absoliučiai visas rekomendacijas ir jų neparduotume. Kokia ta grąža būtų šiandien.

Paprastumo dėlei padarykime šias prielaidas

  • 459 rekomendacijos pirkti. Pirkome visas rekomendacijas (per 20 metų)
  • 175 rekomendacijos parduoti. Visos rekomendacijos, kurios buvo parduoti mes nepardavėme ir kompanijos tiesiog bankrutavo (tai netiesa, kadangi dalis jų ir šiai dienai puikiai veikia)
  • Investuota: 459*100USD=45.900 USD

15.4% vs 9.2% metinė grąža

Tai yra iš tiesų tikrai ganėtinai didelė metinė grąža. Didelė, kadangi S&P500 indeksas per tą patį laikotarpį turi ~9.2% metinę grąžą, jeigu taikytume tą pačią metodiką, jog kas metus investuojame tokią pačią sumą kaip būtume darę su Stock Advisor pavyzdžiu. Ir tikėtina, jog ta 15.4% metinė grąža realiai yra dar didesnė, kadangi 175 rekomenduotos akcijos pardavimui buvo prilygintos 0.

Išvados ir patikslinimai

  • Investuojant trumpuoju laikotarpiu ir su mažu skaičiu akcijumi galima turėti labai blogą grąžą net ir sekant profesionalų rekomendacijas
  • Retas kuris investuotojas išlaiko akcijas tokį ilgą laikotarpį ir jų visai neparduoda, tad rezultatai gali ženkliai skirtis
  • Skaičiavimuose nėra įtraukti komisiniai mokesčiai (jie ženkliai sumažėjo nuo 2002 metų) ir taipogi newsletter prenumeratos mokestis (jis keitėsi nuo 2002 metų). Tai gali truputi pakoreguoti metinę grąžą, tačiau tai būtų padaryta neženkliai.
  • Ši prenumerata atrodo tinkama žmonėms, kurie gali pirkti ganėtinai didelį skaičių akcijų ir tai daryti nuolatos. Ir "niekada" neparduoti.
  • Kokį sprendimą bepriimtumėte, būtinai pasikonsultuokite su finansų konsultantu ir padarykite savo namų darbus :).

Papildoma informacija pasiskaitymui

  • Fool rezultatai jų pačių žodžiais (nuoroda)
  • Motley Fool rezultatų analizė atlikta IMFI (nuoroda)

P.S.:

!!! Tai nėra rekomendacijos pirkti naujienlaiškių prenumeratos, o tik autoriaus nuomonė ir daryta analizė. Autorius nėra susijęs su jokios finansinėmis institucijomis.

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai, kad pagerintumėte svetainės naršymą, analizuotumėte svetainės naudojimą ir padėtumėte mūsų rinkodaros pastangoms. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų privatumo politiką.