Susipažinkime

Martynas Kairys

Aš nesu finansų konsultantas (nors ir turiu generalinę licenciją). Tad kodėl atsirado FinansaiPaprastai ir koks viso to tikslas 🤓🤔

Kadaise įmonėje, kurioje dirbu, nusprendžiau pasidalinti savo patirtimi apie finansus. Ne tik investavimą, bet apie pinigus bendrai. Apie patirtis su kuriomis susidūriau investuodamas, pirkdamas-nutraukdamas-pirkdamas investicinį gyvybės draudimą, automobilio atsisakymą ir vėliau vėl įsigyjimą, būsto nuomą ir vėliau pirkimą, "iš kur atsiranda" pinigai bei kaip tuos pinigus įdarbinti. "Pasidalinimo" metu išaiškėjo, jog yra ką papasakoti ir tai, kad gana didelė dalis žmonių su pinigais elgiasi ne "per geriausiai".

Patirties mano subjektyvia nuomone sukaupiau pakankamai, jog turėčiau nuomonę, kuria galiu dalintis ir ją apginti (ir tai jokiais būdais nereiškia, jog ji yra absoliuti ir neginčijama). O patirtis tokia, kad pirmoji investicija buvo į akcijas 2003 metais, dalyvavimas Danijos Jaunųjų Akcininkų asociacijos veikloje, ir vėlesniam etape darbas FMĮ (o vėliau bankas) Finasta ir dar truputi vėliau Nordea. Per visą laikotarpį nuo 2003 m. susidūriau su finansų pikais ir kritimais, blogomis investicijomis ir pavydėtinomis. Iš viso to dariausi tam tikras pamokas. Kažką išmokau, o kai kur toliau mokinuosi. Ir kaip ten sako - jeigu nori geriau išmokti ir suprasti - mokyk kitus. Mokyk šiuo atveju gal ir ne pats tinkamiausias žodis, bet stengiuosi dalintis kiek leidžia laikas (kai atlieka jo nuo pagrindinio darbo, šeimos ir tam tikrų hobių).

Aš nesu finansų konsultantas (nors ir turiu generalinę maklerio licenziją). Ir mano darbas jau daugiau kaip 10 metų nėra tiesiogiai susijęs su finansais, tad aš galiu ir planuoju išlikti objektyvus įvairiose diskusijose, kuriose yra suinteresuotos sritys. Visada stengiuosi konstruktyviai diskutuoti ir išklausyti kitų nuomonę bei suprasti/išmokti kažką naujo.

FinansaiPaprastai svetainės tikslas yra labai paprastas. Didinti žmonių finansinį raštingumą, sudominant tuos kurie paprastai finansais nesidomi ir atrodo, jog tai yra nuobodu.

Kodėl visa tai nemokamai?
Aš galiu sau leisti daryti tam tikrus dalykus nemokamai. Ir tai yra vienas iš tų atvejų kai tikiu tam tikra karma ir tuo, kad ne visur reikia galvoti apie finansinį atlygį. ‍

Marija Kontrimaitė

Sveiki, esu Marija ir mano mėgstamiausias garsas pasaulyje yra maisto kurjerio skambutis į duris. Iki susipažįstant su Martynu apie finansus žinojau tik tiek, kad:

A) negaliu išleisti visos algos ant šmutkių;

B) reikia laiku sumokėti visus mokesčius.

Tiek informacijos pakako, kad nereikėtų gyventi palapinėje. Akcijos? Investicijos? Obligacijos? Investicinis gyvybės draudimas? Šie žodžiai man nesakė visiškai nieko ir, tiesą sakant, į investuotojus žiūrėjau su šiokia tokia pašaipa, nes investavimas man siejosi su pamišimu dėl kriptovaliutų ir dokumentikomis apie finansinius nusikaltimus.

Bet štai aš čia, skaitau dešimtis straipsnių, žiūriu filmus, kalbinu kaimynus, gimines bei draugus ir rašau apie dalykus, su kuriais iki šiol neturėjau nieko bendra. Nesu ekonomistė, bankininkė ar fiansų maklerė. Esu tiesiog žmogus, norintis geriau tvarkytis su savo finansais ir pagaliau pasiryžti investuoti. Jei ir jūs tokie patys - kviečiu kartu nardyti po plačiausius investicijų, kreditų, paskolų ir deklaracijų vandenis.

Komanda ir bendrinis "prisistatymas"

Būtina paminėti, jog atsiranda žmonių, kurie pasisiūlo pagvildenti vieną ar kitą temą, prisidėti savo žiniomis programuojant tam tikrus įrankius. Ir taip jie prisideda prie mūsų visų augimo. Finansinio raštingumo. Ir finansinio augimo. Tai nėra pastovūs pagalbininkai, bet visada stengiuosi ieškoti, kas gali skirti laiko ir susistiprinti FinansaiPaprastai savo žiniomis.

O bendrai kalbant, tai kas visgi yra FinansaiPaprastai.lt ?

Kaip pagaliau sutaupyti pinigų kelionei, dizainerio tašei ar išsvajotam būstui? O gal geriau butą nuomotis? Kaip įdarbinti gaunamus vaiko pinigus? Ar jau reikia pradėti ruoštis būsimai pensijai, nors tau gal ką tik suėjo 18? Į ką atkreipti dėmesį susiruošus investuoti į akcijas, gyvybės draudimą, kriptovaliutas ar deimantus? Kaupti, išleisti ar investuoti? Tai tik keletas klausimų, kurie kasdien iškyla šimtams žmonių.

„Finansai paprastai“ yra apie Joną Jonaitį, Petrą Petraitį, apie studentus bendrabučiuose, jaunus tėvus, avantiūristus, solidžiais pareigas užimančius darbuotojus, žmones, kurie pinigus vadina „pinigėliais“ ir visus jiems kylančius finansinius klausimus. Paprastai.

Lietuvoje yra daug finansų srities specialistų, kurių patarimai mums padeda priimti tiek kasdienius, tiek labai svarbius sprendimus, susijusius su pinigais. Nors pinigų reikalai kartais atrodo painūs, dažnai tereikia tik vieno aiškaus ir paprasto atsakymo. O patogiausia, kai atsakymus į visus kylančius klausimus galima rasti po vienu internetiniu stogu! Čia kalbėsimės su finansų specialistais, dalinsimės jų patarimais bei domėsimės kaip jiems patiems pavyksta pritaikyti turimas žinias kasdieniame gyvenime. Taip pat kalbinsime Vardenius Pavardenius, mamas, studentus, amatininkus – afigenų patarimų ir pamokų gali duoti ne tik žmonės su kostiumais.

Nėra vieno eksperto, kuris galėtų atsakyti į visus klausimus, tačiau yra puikių specialistų kiekvienai sričiai. „Finansai paprastai“ tikslas – suburti ne tik finansų ekspertus, bet ir paprastus žmones bei pateikti objektyvią, aiškią informaciją su humoro prieskoniu, kuri suteiktų skaitytojams galimybę priimti teisingus finansinius sprendimus be streso. Nes finansai – ne tik excelio lentelės, tikimybių teorija ir mandri žodžiai.

Kontaktai: labas@finansaipaprastai.lt
bulius
Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai, kad pagerintumėte svetainės naršymą, analizuotumėte svetainės naudojimą ir padėtumėte mūsų rinkodaros pastangoms. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų privatumo politiką.