atlyginimo skaičiuoklė

Tavo atlyginimas

Neto atlyginimas

Bruto atlyginimas

Atlyginimas į rankas + kitos naudos

(įrašyk savo atlyginimą 👆)

Pilna tavo darbo vietos kaina

(įrašyk savo atlyginimą 👆)

Tavo darbo valanda kainuoja ...

(įrašyk savo atlyginimą 👆)
This is some text inside of a div block.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Kitokia Atlyginimo skaičiuoklė

Mėgstamiausia atlyginimo skaičiuoklė, kuri pasako ne tik tavo atlyginimą, bet ir gaunamas įvairias naudas paverčia į skaičius 🥳.

Tavo Pasirinkimai
II Pensijos pakopa
Darbo sutartis
Darbingumo grupė
NPD

Darbingumo grupės, NPD ar darbo sutarties tipo dažniausiai mes negalime pasirinkti, nes tai jau yra nulemta tam tikros susiklosčiusios situacijos, bet va pradedantieji dirbti turi apsispręsti, kokiais atvejais jiems naudinga dalyvauti II-oje pensijų pakopoje. Galima pasiskaityti kaip Pensijai apskritai pasiruošti bei kokie tie II pakopos niuansai.

Darbuotojo Mokesčiai
GPM 20% -
(įrašykite atlyginimą)
PSD 6.98% -
(įrašykite atlyginimą)
VSD 12.52% -
(įrašykite atlyginimą)
II Pensija -
(įrašykite atlyginimą)

GPM - Gyventojų pajamų mokestis.
PSD - Privalomas sveikatos draudimas
VSD - Valstybinis socialinis draudimas
II Pensija - Papildoma įmoka pensijai kaupti

Darbdavio Mokesčiai
GF 0.16% -
(įrašykite atlyginimą)
IDIF 0.16% -
(įrašykite atlyginimą)
NINAD 1.45% arba 2.17% -
(įrašykite atlyginimą)

GF - Garantinis Fondas
IDIF - Ilgalaikio darbo išmokų fondas
NINAD - Nedarbo ir nelaimingų atsitikimų draudimas

Papildomos naudos
(ne)Mokamas automobilio parkavimas
Pietūs ofise
Sporto klubas
Prisidėjimas pensijai
Papildomos atostogos
Sveikatos draudimas
Mokslai / konferencijos
Bonusai / premijos
Akcijos / opcionai
(Jeigu pildei šiuos duomenis, tai suma "atlyginimas + naudos" 👆)
This is some text inside of a div block.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Rekomenduotinos šeimos biudžeto "išlaidos"

Šeimos mėnesinės neto pajamos

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Gaunant atlyginimą kartais nėra pinigų atsidėti ir apie finansų išskaidymą net neverta kalbėti. Tačiau kažkada ateina tas momentas, kurį aš vadinu gera problema t.y. kai pinigų yra pakankamai, jog verta pagalvoti, ar teisingai juos išleidi, pakankamai skiri savo finansiniams tikslams pasiekti ir galiausiai tiesiog įdomu, kaip tai daro kiti bei ką rekomenduoja skirtingos finansų institucijos.

Čia pateikiami skaičiavimai remiantis tavo įrašyta suma t.y. atlyginimas į rankas.

Būsto paskola/nuoma
Banko įmoka ar nuoma. Šitoje vietoje dažniausiai mes leidžiama sau ganėtinai daug, nes na ... tiesiog norime gerai jaustis gyvenant savo namuose. Rekomendacijos dažniausiai svyruoja tarp 20-30% nuo šeimos bendro atlyginimo.
Komunaliniai
Elektra, šildymas, vanduo, telefonas, namų tvarkymas. Nesu tikras dėl pastarojo, bet tebūnie bus šioje kategorijoje. Taigi nors atrodo dabar viską skirtume elektrai, bet reikia išskaidyti ir neišleisti daugiau kaip 10-15% savo gaunamų pajamų.
Transportas
10 - 15%. Automobilis, kuras, tvarkymas, taxi, paspirtukas, autobuso bilietas, dviračio padangos. Idealiausiu atveju reikėtų išleisti kiek galima mažiau ir naudotis dviračiais, bet ne visada jais galime pasiekti reikiamą vietą laiku ir saugiai.
Apranga
Šiais laikais apranga atrodo nėra tokia brangi ir galima rasti daug ko už tikrai priimtina kainą. Kai kurie neišleidžia ir "max" rekomenduotinų 10%, bet yra ir tokių, kuriems neįmanoma į tai sutilpti. Na ir šiaip "shopping" skamba smagiai. Vyrams dažniausiai tai yra ne pats smagiausias laiko praleidimas, o moterims tai beveik prilygsta SPA. Na nebent kalbame apie šventinius laikotarpius kai žmonių yra labai daug ir tada reikia "verstis" per galvas 🙈. Visgi geriau pirkti mažiau, bet kokybiškiau.
Draudimas
Dažniausiai visų draudimų suma neturėtų sudaryti daugiau nei 10% savo gaunamų pajamų. Ir tai turėtų apimti sveikatos, traumų, būsto ir automobilio draudimas.
Pramogos
Kelionės, restoranai, vasaros iškylos, šeimos šventės ir kitos panašios veiklos yra džiugi gyvenimo dalis. Čia visada norėtųsi daugiau, bet dažniausiai rekomenduojama ne daugiau 10% nuo gaunamo atlyginimo.
Maistas
Maistas ir gėrimai, bet ne "restoranai", kurie priskiriami pramogų kategorijai. Klausimas kyla ar čia reikėtų rašyti Bolt ir Wolt pristatomą maistą (nes tai iš dalies restoranų dalis). Kaip bebūtų rekomenduojamas procentas iki 15-20%.
Neplanuota
Tokių dalykų tikrai nutinka. Nebūtinai kas mėnesį, bet kartą į ketvirtį ar bent jau metus tikrai įvyksta. Kartais būna, jog kitose kategorijose pinigų pritrūko (pvz.:norėjosi geresnių atostogų). Tad ši kategorija privalo būti. 5%.
Investavimas
10% arba daugiau. Dažniausiai apie investavimą mes pamirštame arba tiesiog tam neturime atliekamų pinigų. Reikėtų pasistengti, jog jų liktų daugiau nei rekomenduojama suma.

Vidutinis darbo užmokestis

Atlyginimai ilguoju laikotarpiu didėja (beveik visada). Ir tą galima pamatyti panagrinėjus Lietuvos statistikos pateikiamą lentelę. Tą tikriausiai pajaučia daugelis mūsų, jeigu kryptingai dirba tam tikroje srityje ir kelia savo kvalifikaciją. Visgi tie pokyčiai mus įtakoja skirtingai ir vieni turi darbo užmokestį, kuris yra arti oficialaus vidutinio darbo užmokesčio Lietuvoje (2001 metais buvo ~300 EUR, o 2022 metais viršija 1000 EUR).

Informacija pateikta remiantis Lietuvos Statistikos departamento vieša informacija. Čia galima surasti ir daugiau skirtingų veiklos sričių atlyginimų statistikos.

Darbo užmokestis svetur

Kartais pagalvojame, jog visai gerai uždirba žmonės svetur t.y. visada atrodo, jog žolė kitur tikrai yra žalesnė. Taigi pasižiūrėkime, kaip atrodytų 2.000 EUR atlyginimas (t.y. ką galime už jį sau leisti) kituose užsienio miestuose lyginant su Vilniumi (duomenys surinkti remiantis Numbeo platforma). Čia yra kalbama apie atlyginimą į rankas ir dar prielaida ta, jog yra įskaičiuota būsto nuoma (bet ne banko paskola).

O gal tau pasisekė ir nori sužinoti kokio atlyginimo reikėtų tikėtis svetur norint leisti sau tai ką leidi gyvenant Vilniuje už 4.000 EUR ?

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai, kad pagerintumėte svetainės naršymą, analizuotumėte svetainės naudojimą ir padėtumėte mūsų rinkodaros pastangoms. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų privatumo politiką.