atlyginimo skaičiuoklė

Tavo atlyginimas

Neto atlyginimas

Bruto atlyginimas

Darbuotojo Mokesčiai
GPM 20% -
(įrašykite atlyginimą)
PSD 6.98% -
(įrašykite atlyginimą)
VSD 12.52% -
(įrašykite atlyginimą)
II Pensija -
(įrašykite atlyginimą)

GPM - Gyventojų pajamų mokestis.
PSD - Privalomas sveikatos draudimas
VSD - Valstybinis socialinis draudimas
II Pensija - Papildoma įmoka pensijai kaupti

Darbdavio Mokesčiai
GF 0.16% -
(įrašykite atlyginimą)
IDIF 0.16% -
(įrašykite atlyginimą)
NINAD 1.45% arba 2.17% -
(įrašykite atlyginimą)

GF - Garantinis Fondas
IDIF - Ilgalaikio darbo išmokų fondas
NINAD - Nedarbo ir nelaimingų atsitikimų draudimas

Atlyginimas į rankas bei papildomos naudos

(įrašyk savo atlyginimą 👆)

Tavo darbo vietos kaina su mokesčiais

(įrašyk savo atlyginimą 👆)

Tavo darbo valanda kainuoja

(įrašyk savo atlyginimą 👆)
This is some text inside of a div block.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Kitokia Atlyginimo skaičiuoklė

Mėgstamiausia atlygio skaičiuoklė, nes paskaičiuoja ne tik tavo bazinį atlyginimą, bet ir kintamą dalį, papildomas naudas paverčia skaičiais, taip padėdama pamatyti pilnesnį vaizdą ir priimti informuotus sprendimus. 

Tavo Pasirinkimai
II Pensijos pakopa
Darbo sutartis
Darbingumo grupė
NPD

Darbingumo grupės, NPD ar darbo sutarties tipo dažniausiai mes negalime pasirinkti, nes tai jau yra nulemta tam tikros susiklosčiusios situacijos, bet va pradedantieji dirbti turi apsispręsti, kokiais atvejais jiems naudinga dalyvauti II-oje pensijų pakopoje. Galima pasiskaityti kaip Pensijai apskritai pasiruošti bei kokie tie II pakopos niuansai.

This is some text inside of a div block.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Papildomos naudos
Automobilio parkavimas
Pietūs ofise
Sporto klubas
Prisidėjimas pensijai
Papildomos atostogos
Sveikatos draudimas (laisvas limitas)
Mokslai / konferencijos
Bonusai / premijos
Akcijos / opcionai
(Jeigu pildei šiuos duomenis, tai suma "atlyginimas + naudos" 👆)
This is some text inside of a div block.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Atlyginimo skaičiuoklė

Atsisveikinkite su nuobodžiomis, vieną funkciją turinčiomis atlyginimo skaičiuoklėmis. Ar jūsų darbdavys siūlo papildomų naudų, tokių kaip automobilio parkavimas, sveikatos draudimas, sporto klubo abonementas ar pietūs ofise? Šie dalykai, nors ir nesimato banko sąskaitos likutyje, tikrai padeda sutaupyti nemažai pinigų, kuriuos galite skirti savo šeimai, kelionėms ar hobiams. Bet apie viską nuo pradžių.

Bruto ir neto. O čia iš viso skirtumas yra?

Jei jums prireikė kone dešimtmečio, kad suprastumėte kuo „bruto“ skiriasi nuo „neto“, noriu pasakyti, kad tikrai nesate vieni. Man tai gūglinti yra tekę tiek kartų, kad net gėda. Tiesą sakant, ir iki šiol dar kartais tenka, todėl labiau vertinu kai žmonės nebando rodyti savo intelekto ir vadina daiktus tikraisiais vardais: „ant popieriaus“ ir „į rankas“. O kai jau paskaitėte mano trumpą TED Talk, eikime prie įdomesnės dalies: tai kuo šios dvi sąvokos skiriasi?

Bruto – tai tas didesnis skaičius, kur turbūt kiekvienas yra pagalvojęs, jog norėtų, kad va būtent tiek ir įkristų į banko sąskaitėlę. Iš šios sumos išskaičiuojamas gyventojų pajamų mokestis (GPM), įmokos „Sodrai“ ir privalomojo sveikatos draudimo mokestis (PSD), ir štai tada jau gauname „neto“. Čia tą kiek mažiau širdį džiuginantį skaičių, bet jau tiesiai į piniginę.

Minimali alga 2023 „į rankas”

Tai yra vyriausybės nustatomas minimalus darbo užmokesčio dydis. 2022 metais jis siekia 730 eurų, o nuo 2023-ųjų bus pakeltas iki 840 eurų. Tai reiškia, kad į rankas žmogus nuo 2023-01-01 gaus 586 eurus.

Mokesčiai nuo algos, arba kur dingsta pinigai

Gerai, gal ir esu silpniukė, bet jau pasiekiau tą amžių, kai gavusi algalapį  kartais paburbu, jog „mOkEsČiAi LaBaI DiDeLi”. Kur ir kam mes mokame?

Pirmiausia 20% nuo bruto atlyginimo nurėžia gyventojų pajamų mokestis (GPM). Šį mokestį moka visi pajamas gaunantys gyventojai ir būtent šis mokestis sudaro bene didžiausią Lietuvos nacionalinio biudžeto dalį (čia dar yra PVM, akcizai ir pelno mokestis).

Dirbantieji taip pat moka 6.98% nuo bruto atlyginimo privalomajam sveikatos draudimui (PSD). Dėka šio mokesčio galime pasidžiaugti, kad turime lengvai prieinamas ir nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas. Na, gal ne nemokamas, bet mintį supratote.

Dar 12.52% nukeliauja valstybiniam socialiniam draudimui. Tai čia ligoms, motinystės/tėvystės atostogoms bei pensijai padengti.

Jei kaupiate pensiją II pakopoje, jums nuskaičiuojami 2.7% arba 3% nuo algos.

Darbdavio mokesčiai. Ar brangiai kainuoji?

Ar kada susimąstėte, kiek jūsų darbo vieta atsieina darbdaviui? Kiekvienas darbdavys yra įpareigotas sumokėti ne tik algą darbuotojui, bet ir kelis kitus papildomus mokesčius, kurie nėra įtraukti į atlyginimą „ant popieriaus“. Papildomai yra mokamos įmokos į Garantinį fondą, darbdavio įmoka „Sodrai“ bei mokestis ilgalaikio darbo išmokų fondui. 

Kad geriau įsivaizduotumėte, apie kokią sumą kalbu, pateiksiu pavyzdį. Jei jūsų neto atlyginimas yra 1000 eurų, darbdavys minėtiems mokesčiams padengti papildomai sumoka maždaug 30 eurų (jei jau visiškai tiksliai, tai 27.77 eur).

Darbo vietos kaina. Kaip ją apskaičiuoti?

Kaip apskaičiuoti pilną darbo vietos kainą? Prie bruto atlyginimo pridėkite papildomas darbdavio įmokas Garantiniam fondui, „Sodrai“ ir ilagalaiko darbo išmokų fondui. 

Paprastumo dėlei, vėl imkime 1000 eurų „į rankas“ pavyzdį. Tokiu atveju bruto atlyginimas siekia 1569 eurus, o papildomi mokesčiaiai 27.77 euro. Panaudojam smegenis arba skaičiuoklę telefone ir gauname 1596.77 eur. Būtent tiek darbdaviui kainuoja tokio žmogaus darbo vieta.

Papildomos naudos darbuotojui

Tiesą sakant, nebegaliu įsivaizduoti darbovietės be kavos aparato. Nemokamo flat white arba minimum cappuccino puodelis tapo neatsiejama ofisų dalimi. Pripažinkim, šiais laikais tokiu privalumu jau nieko nebenustebinsi. 

Per pastarąjį dešimtmetį itin stipriai pasikeitė darboviečių kultūra. Jei jau visai atvirai – mus išlepino. Anksčiau džiugindavo nemokamos picos gabaliukas kartą per ketvirtį, o dabar mes gauname puikius pietus kartą ar du per savaitę ir dar sugebame paraukyti nosį, kad bulvių košė neskani arba ryžiai pervirę. Aišku, čia kiek ironizuoju.

Ar jūs galite atvykti į darbą automobiliu ir turite galimybę jį priparkuoti šalia ofiso, o ne kažkur už 10 kilometrų? Na, jei pačiam tektų už parkavimą prie biuro mokėti kiekvieną darbo dieną, vargu ar labai noriai vyktumėte mašina. Tada pridėkime taip širdį džiuginančias papildomas atostogų dienas, premijas už puikų darbą (arba 12 atlyginimą), gal net sporto klubo narystę ir jūsų darbo vietos kaina išaugs kone dvigubai.

Startuoliai ar šiaip kai kurios kompanijos darbuotojus bando privilioti ne tik pietumis, papildomu prisidėjimu prie pensijos ar galimybe dalyvauti įvairiose konferencijose Lietuvoje ir už jos ribų, bet ir įmonės akcijomis.

Šie papildomi malonūs dalykai darbdaviui atsieina gana nemažai, bet, neslėpkim, smagu, kad atsiranda vis daugiau iniciatyvų, o darbuotojai įmonėse jaučiasi vertinami.

Vidutinis darbo užmokestis

Atlyginimai ilguoju laikotarpiu didėja (beveik visada). Ir tą galima pamatyti panagrinėjus Lietuvos statistikos pateikiamą lentelę. Tą tikriausiai pajaučia daugelis mūsų, jeigu kryptingai dirba tam tikroje srityje ir kelia savo kvalifikaciją. Visgi tie pokyčiai mus įtakoja skirtingai ir vieni turi darbo užmokestį, kuris yra arti oficialaus vidutinio darbo užmokesčio Lietuvoje (2001 metais buvo ~300 EUR, o 2022 metais viršija 1000 EUR).

Informacija pateikta remiantis Lietuvos Statistikos departamento vieša informacija. Čia galima surasti ir daugiau skirtingų veiklos sričių atlyginimų statistikos.

Darbo užmokestis svetur

Kartais pagalvojame, jog visai gerai uždirba žmonės svetur t.y. visada atrodo, jog žolė kitur tikrai yra žalesnė. Taigi pasižiūrėkime, kaip atrodytų 2.000 EUR atlyginimas (t.y. ką galime už jį sau leisti) kituose užsienio miestuose lyginant su Vilniumi (duomenys surinkti remiantis Numbeo platforma). Čia yra kalbama apie atlyginimą į rankas ir dar prielaida ta, jog yra įskaičiuota būsto nuoma (bet ne banko paskola).

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai, kad pagerintumėte svetainės naršymą, analizuotumėte svetainės naudojimą ir padėtumėte mūsų rinkodaros pastangoms. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų privatumo politiką.