finansų portfelis

Sofia

Mažoji Investuotoja

Jai šešeri. Būna pikta, kai nepamiega pietų miego. Yra sukarpiusi brolio megztinį ir nusikirpusi sau plaukus. Pas draugę matė princesių ,,Lego” ir dabar trokšta tokiam susitaupyti. Slaptas talentas - paversti iškritusį pieninį dantuką pinigais. Sofia yra maža mergaitė, kuri lengvai tariant apie finansus nelabai dar ką supranta. Na nebent tik tai, jog negalima parduotuvėje pasiimti ko nori tiesiog. Tam reikia paduoti tėčio arba mamos "magišką" kortelę. Kartais galima kažką nusipirkti ir už turimas monetas bei "grynuosius", kurie yra laikomi taupyklėje.

Investavimo Strategija

Šis Sofios finansinis portfelis yra pradžių pradžia tos finansinės investavimo kelionės, kuri apima vaiko pinigus investuojamus kas mėnesį (plačiau čia) bei kartas nuo karto gaunamas "dovanas" iš senelių įvairiomis progomis. Su Sofia šnekamasi apie tai, kokias įmones matome kasdien ir kokiomis paslaugomis naudojamasi. Šitame etape tai nėra gilios analizės. Šiai dienai tikslas ugdytis finansinius investavimo įpročius. Didžioji dalis pinigų yra nukreipiama į investicinius fondus, kurie apima daug kompanijų.

Starto data
2019-05-04
Investuota
5333
Sukaupta
3433
Tikslas
Investavimo horizontas
Mokslai
15 metų

Finansiniai produktai

Galite pasiskaityti apie kiekvieną produktą / kompaniją atskirai. Tiesiog "click" 🤓

No items found.

Investicijų Portfelis

!!! Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.

Parinkti finansiniai įrankiai yra remiantis žmogaus rizikos profiliu ir jie tinkami tik konkrečiam asmeniui. Kiekvieno mūsų finansų rizikos profilis yra skirtingas ir prieš atliekant investicinius veiksmus turi būti aptartas su licencijuotu finansų konsultantu.

Finansinių sprendimų komentarai

11/1/2022

Kaip atrodo rezultatai praėjusių metų ir kaip matomi mokesčiai

ERGO

Viso investuota: 270 EUR.

Metinė grąža 2021 metais: 32.71%

Viso mokesčiai: 90.25

Sukauptas kapitalas nurodytas: 187,75 Eur (pagal ERGO duomenis)

Sukauptas kapitalas pagal skaičiavimus: 202,23 Eur remiantis skaičiuokle, kurią galima parsisisiųsti čia

Na visų pirma norėčiau atkreipti dėmesį, jog nėra smagu daugiau pervesti ir turėti mažiau nors ir pats fondas "Pasaulio akcijų indeksas" uždirbo rekordiškai daug (daugiau nei 32%). Tačiau viskas buvo aišku nuo pradžių, jog pirmaisiais 3 metais mokesčiai yra ganėtinai dideli ir bus galima sakyti "nuolatinis" minusas.

Ergo paprašius pateikė paaiškinimą, kodėl skaičiai neatitinka pagal padarytą skaičiuoklę (kuri negali atsižvelgti į visus mažus niuansus).

Ergo atstovo neoficialus komentaras:

"Na pora pastebėjimų turėčiau. Skirtumas atsiranda per administravimo mokesčio skaičiavimą (kliento faile pavadintas valdymo mokestis 0,025%).

Manau svarbu eiliškumas, nuo kokios vertės skaičiuojamas atskaitymas. Nes pirmiausiai ne nuo įmokos 30 Eur nuskaitomi mokesčiai ir tik tada atsiranda investicinis prieaugis, o atvirkščiai: pirmiausiai 30 Eur draudimo įmoka suinvestuojama (atsiranda pelnas arba nuostolis ir paskutinę mėnesio dieną atskaitymo dydis paskaičiuojamas nuo sukaupto kapitalo vertės).

Antras niuansas, kad atskaitymai administruojami kiekvieno mėnesio paskutinę dieną pagal faktinį tos dienos rezultatą, ir teorinis modelis (sakykim 32 % vidutinė metinė grąža) nėra kas mėnesį pastovi tolygi grąža. Akcijų grąžos kasdien kyla ir krinta nevienodai, todėl tie pokyčiai taip pat padaro įtaką sukaupto kapitalo vertei, nuo kurios skaičiuojamas atskaitymo dydis paskutinę mėnesio dieną. Nes dabar gaunasi, kad kas mėnesį skaičiuojamas rezultatas su 32,71 / 12 = 2,73 %, bet realybėje vieną mėnesį prieaugis didesnis, kitą mažesnis, tai irgi galutiniame lyginime atsiranda minimalūs skirtumai."

Plačiau
9/12/2021

Pamąstymai 2021 12 09

Turiu pripažinti, jog tie pirmieji metai kai Investicinė Gyvybės Draudimo bendrovė pasiima didžiąją "liūto" dalį pinigų tikrai nedžiugina. Neturiu tinkamo paaiškinimo, kodėl pirmaisiais 3 metais tiek daug, o po to jau gerokai mažiau. Valdyti nuo to pinigus taigi lengviau nepasidaro. Na, bet yra kaip yra, nes kita alternatyva yra investuoti pačiam perkant ETF fondus (indeksinius fondus), bet jau be galimybės pasinaudoti GPM lengvata. Taigi judame toliaum ta pačia kryptimi ir niekas nesikeičia. 🤓

Plačiau

Tavo Roadmap - Checklist

Šiuo metu yra ruošiama informacija, jog būtų galima lengvai ir greitai susigaudyti, kokie žingsniai būtini siekiant savo finansinių tikslų. Kiekvienas tai galėsite taikyti individualiai pagal jūsų tikslus ir priimtinas rizikas. Taip, kad kantrybės 🤓