Investicinis gyvybės draudimas ar ETF?

Labai dažnai vyksta įvairios diskusijos dėl Investicinio Gyvybės Draudimo (IGD) naudos kaip investicinio produkto. Deja dažnai pasitaiko, jog kalbama labai emociškai ir kiekviena pusė gina savo įsitikinimus nemėgindami iki galo išgirsti ką sako kiti. Geriausiai tai yra išspręsti naudojant skaičiuoklę, kuri atsakytų į klausimus Kaip, Kada ir Ar IGD yra tinkamas produktas investuoti, kai gyvybės draudimas nėra aktualus.

IGD bendrovės mokesčius dažniausiai skaičiuoja kas mėnesį, tačiau šioje skaičiuoklėje paprastumo dėlei mes naudojame metinius skaičiavimus. Viso to pasekoje mes gauname truputi kitokius skaičius nei būtų iš tiesų, tačiau tie skaičiai esmės nekeičia ir paklaida procentaliai yra ganėtinai maža.

! Skaičiuoklėje gauta GPM lengvata yra reinvestuojama, jog parodyti didesnę galimą grąžą su IGD produktu.

! Ši skaičiuoklė yra aktuali tik tokiu atveju, jeigu jūs IGD naudojate kaip investicinę priemonę, o ne draudimą nuo įvairiausių nelaimingų įvykių. Taipogi ji nėra skirta įsivertinti kiek IGD yra naudingas produktas kai įmoką moka darbdavys.

Patarimas IGD konsultantams: nemėginkite pardavinėti IGD produkto per investicinę/piniginę/skaičių prizmę. Labai dažnu atveju (beveik visada) šis produktas finansine prasme nėra toks geras kaip jiems alternatyva ETF su mažais fondo valdymo mokesčiais.

Pasinaudokite skaičiuokle (arba pasižiūrėkite į naujausią IGD skaičiuoklę, kuri remiasi Lietuvos Banko surinkta informacija apie visus mokesčius) ir nepatingėkite sudėti visus skaičius. Tikriausiai ir patys nustebsite, jog net ir naudojantis GPM lengvata - dažniausiai laimi ne IGD.

Jūs turėtumėte vardinti kitas naudas:

- igd investavimo paprastumas (automatizacija)

- konsultantas/konsultantė lietuvių kalba

- investavimo "įpročio" suformavimas ir užtikrinimas, jog tikrai investuosite

Tikriausiai tu naudų yra daugiau. Bet jūs apie jas ir turite kalbėti. Ne apie skaičius. Ne apie grąžą. Nelipkite I balą iš kurios galite neišlipti, o po to kai jums pritrūks argumentų jūs tiesiog paliksite grupė pasakydami, jog niekam neįdomi jūsų nuomonė. Ir dar labai labai svarbu - kaip jus kokybiškai bendrausite taip apie jus atsilieps kiti. Gal jus kas nors ir rekomenduos: "Jonai, tau siūlau pirkti ETF, bet jeigu nenori pats terliotis, tai siūlau IGD agentą Petrą. Jis skamba maladec. Patars kaip reikia, o vėliau galėsi jam pasiskambinti ir aptarti ką daryti po keletos metų.".

IGD atstovai - neškite šią vėliavą išdidžiai, bet nepainiokite kokią jūs naudą sukuriate. Būkite atviri ir sąžiningi. Klientai nėra kvaili. Jie atsirinks.

Sėkmės.

Parsisiųsti skaičiuoklę
Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai, kad pagerintumėte svetainės naršymą, analizuotumėte svetainės naudojimą ir padėtumėte mūsų rinkodaros pastangoms. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų privatumo politiką.