Investicinis gyvybės draudimas ar ETF?

Pradėsiu nuo savo nuomonės, jog ne visi, bet didžioji dalis investicinių gyvybės draudimų yra netinkamas sprendimas daugeliui žmonių. Ši nuomonė yra subjektyvi, bet tuo pačiu pagrįsta asmenine, kitų patirtimi ir svarbiausia skaičiavimais. O skaičiai niekada nemeluoja (ne nebent sugebi prirašyti ko nereikia).

Pasirašyti IGD sutartį yra ganėtinai lengva, bet va pabėgti nuo jos yra panašiai kaip šitame filmuke.

Labai dažnai vyksta įvairios diskusijos dėl Investicinio Gyvybės Draudimo (IGD) naudos kaip investicinio produkto. Deja dažnai pasitaiko, jog kalbama labai emociškai ir kiekviena pusė gina savo įsitikinimus nemėgindami iki galo išgirsti ką sako kiti. Geriausiai tai yra išspręsti naudojant skaičiuoklę, kuri atsakytų į klausimus Kaip, Kada ir Ar IGD yra tinkamas produktas investuoti, kai gyvybės draudimas nėra aktualus.

Pažiūrėkime keletą rezultatų iš skaičiuoklės, kur lyginami skirtingi produktai. Čia pamatysime, jog su IGD susiję mokesčiai galimai bus mažesni nei ETF (tai yra sunku patikėti, nes žinome, jog ETF mokesčiai tikrai būna maži, o čia dar kalba eina apie Vanguard, kuris tikrai pasižymi mažais mokesčiais). Kodėl taip gaunasi? Labai paprasta. Kadangi pagal dabartinius LR mokesčius IGD išlaikius tam tikrą laikotarpį nėra jokių prieaugio mokesčių, o su ETF yra (bent jau tol kol nėra tokio dalyko kaip investicinė sąskaita). Galutinis viso portfelio rezultatas kaip matome gaunasi nepadoriai didelis (ypač kai naudojames GPM lengvata ir ja reinvestuojame).

Portfelis supanašėja, jeigu nesinaudojame GPM lengvata (arba ji yra tiesiog panaikinama), bet vistiek šiuo konkrečiu laikotarpiu ir atveju "laimi" šis pasirinktas IGD.

Tačiau šis konkretus IGD su šia konkrečia kryptimi yra labiau išimtis nei taisyklė ir daugeliu atveju IGD neaplenks nei ETF nei didžiosios dalies III pakopos fondų. Čia pateikiamas vienas iš pavydžių.

Taigi svarstant apie IGD yra labai svarbu pagalvoti apie tos bendrovės taikomus mokesčius ir konkrečią kryptį, kurią nori rinktis, nes tai gali būti lemtingi veiksniai susiję su ilgalaikiu investavimu.

Eiti į skaičiuoklę
Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai, kad pagerintumėte svetainės naršymą, analizuotumėte svetainės naudojimą ir padėtumėte mūsų rinkodaros pastangoms. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų privatumo politiką.