Investicinio gyvybės draudimo skaičiuoklė

Investicinio gyvybės draudimo mokesčiai

Ne kartą esate girdėję arba net ir susidūrę su ganėtinai dideliais investicinio gyvybės draudimo mokesčiais. Anksčiau jie buvo dar didesni, tačiau net ir dabar kai kuriais atvejais užgniaužia kvapą kai sužinai, jog tuos metus kai finansų rinkos ir ekonomika lipo į viršų... tavo grąža buvo minimali arba netgi neigiama.

Tai nutinka daugeliui ir dėl įvairiausių priežasčių. Tačiau neteisinga sakyti, jog Investicinis Gyvybės Draudimas yra blogis. Taip, ten yra daug taisytinų vietų (ir visų pirma nemaža dalis nekokybiškų konsultantų).

Tu gali surašyti savo arba pasirinkti šiuo metu Lietuvos Banko skelbiamą informaciją ir pasižiūrėti, kaip atrodo investavimas su oficialia informacija. Tavo patogumui draudimo bendrovių mokestinę informaciją surašiau prie kiekvienos bendrovės (tiesiog reikia išskleisti). Svarbu atkreipti dėmesį, jog skirtingi fondai taiko skirtingus mokesčius ir juos reikėtų pasižiūrėti atskirai. Vėliau bus galimybė ir pasirinkti ne tik konkrečią bendrovę, bet ir kryptį, kuri jums įdomi.

Investicinio gyvybės draudimo grąža

Fondų rizikos ir grąžos yra labai skirtingos. Štai pavyzdžiui Compensa BNP Paribas US Growth 2019-2022 grąža buvo ~124% (viena didžiausių rinkoje), o štai šiemet (2022.10.10) rezultatas yra neigiamas ir toli grąžu nepapuola tarp geriausiųjų, nors jeigu tikite, kad būtent ši fondo kryptis turi ateitį tai gali būti vienintelis būdas investuoti į Russell 1000 indeksą dėl tam tikrų taikomų apribojimų ieškant ETF. Panašiai galima būtų pasakyti ir apie ERGO JAV akcijų indeksą, kuris 2012-2022 uždirbo daugiau kaip 400%, o šiemet (2022.10.10) yra minuse. Aš tik noriu pasakyti, jog rezultatus reikėtų vertinti atsargiai ir neturėti nepagrįstų lūkesčių, jog ir ateityje fondai rodys 15% metinę grąžą (ypač kai mes kalbame apie ilgąjį laikotarpį). Visus šiuos ir kitų IGD įmonių rezultatus galite rasti čia.

SVARBU: draudiko ir trečiųjų šalių valdymo atskaitymai yra parinkti didžiausi tikslingai. Tai pasirinkta dėl to, jog skaičiuoklėje taikoma rizikingiausių fondų apskaičiavimas (kur būna didžiausia tikėtina grąža). Skaičius galima pasikeisti patiems. Imi ir įrašai savo 🤓.

Allianz

Compensa Life 

ERGO Life 

INVL Life

PZU GD

SB draudimas

SEB Life 

Swedbank Life 

Tavo prielaidos

Kokiomis prielaidomis vadovausimės, jog pasiskaičiuoti galimą grąžą.

Dažniausiai rizikingiems fondams rašoma ~8%.

Investuosite per metus (pirmaisiais  3 metais)

Kai kurie pasirenka mokėti mažesnes sumas dėl didelių mokesčių, tačiau ne visos bendrovės leidžia pasididinti įmokas nuo 4tųjų metų.

Investuosite per metus (nuo 4 metų)

Dažniausiai renkasi maksimalią galimą investiciją, jog pasinaudoti pilnai mokesčių lengvata.

Kiek "lengvatos" jau gaunate

Galima susigrąžinti iki 300 eur iš valstybės. Jeigu jau gaunate tam tikrą sumą, tai ją įrašykite.

Mokesčiai

Kokius mokesčius nurodo draudimo bendrovės savo puslapiuose. Taip pat šią informaciją galite susirasti Lietuvos Banko puslapyje, aukščiau patalpinta informacija arba parsiųsti.

Administravimo mokestis %

Administravimo, valdymo mokestis.

Administravimo mokestis EUR

Kai kurios įmonės turi procentinį mokestį ir taipogi papildomai EUR mokestį.

Įmokos mokestis % (pirmi 3 metai)

Pirmieji trys metai dažniausiai turi didžiausius mokesčius.

Įmokos mokestis % (nuo 4 metų)

Nuo ketvirtų metų mokesčiai būna gerokai mažesni.

Draudikas: Investicijų valdymas %

Kai kurios draudimo bendrovės užsiima ir daliniu valdymu

3ioji šalis: Investicijų valdymas %

Matoma grąža dažniausiai jau įskaičiuoja šį mokestį

Skaičiuoti galimą grąžą
This is some text inside of a div block.
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Žemiau pateikta informacija yra informacinio pobūdžio. Pridėjus įvairias draudimines rizikas bei taikant nuolaidas (o kai kada draudimų kompanijos taip daro) skaičiai gali būti kitokie.


MetaiĮ rankas (anksčiau laiko nei baigiasi sutartis)Į pensiją / Vaikui sueina 18-26 m.

Detalus paskaičiavimas

MetaiInvestuotaGPM lengvataĮmokos mokestisAdministravimo mokestis(1)Administravimo mokestis(2)Draudiko valdymo mokestis3iosios šalies valdymo mokestis sumaSukaupta sumaViso įmokųPrieaugisPelno mokestisVisa GPM lengvataĮ rankas (anksčiau laiko nei baigiasi sutartis)Į pensiją / Vaikui sueina 18-26 m.

Populiariausi FAQ

Labai dažnai vyksta įvairios diskusijos dėl IGD ir būtent dėl skaičiavimų. Tai čia sudėti populiariausi klausimai ir atsakymai

Kaip vyksta pats duomenų rinkimo procesas ir kaip dažnai?
Ataskaitų teikimo Lietuvos bankui tvarka ir terminai yra nurodyti LB valdybos 2019 m. gruodžio 5 d. nutarimo Nr. 03-212 4 punkte:- ataskaitos pateikiamos pasibaigus kalendoriniams metams iki kitų metų gegužės 31 d.;- draudimo įmonė arba filialas, pateikę Ataskaitas Aprašo 4.1 papunktyje nustatytu terminu ir pradėję platinti naują investicinio gyvybės draudimo produktą arba pakeitę jau platinamo produkto kainodarą, turi per 20 darbo dienų nuo produkto platinimo pradžios pateikti atnaujintas Ataskaitų IGD-1, IGD-2 ir (arba) IGD-3 formas.
Kaip informacija yra derinama su IGD aktuarais?
Prieš duomenų paskelbimą IGD svetainėje, informacija yra patikrinama, nustačius netikslumų ar iškilus klausimams derinama atskirai su draudiko aktuaru/atsakingu asmeniu.
Ar yra atsižvelgiama į kažkokias taikomas nuolaidas?
Apskaičiuojant IGD atskaitymų sumas, mokėtinas per 5, 15 ir 30 metų, į nuolaidas nėra atsižvelgiama. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad Finansinių paslaugų reklamos gairių 511 punkto komentare, nurodyta, kad sudarant ilgalaikes su kapitalo kaupimu ir (ar) investavimu susijusias gyvybės draudimo sutartis neturi būti siūloma trumpalaikė nauda, galinti iškreipti vartotojų ekonominį elgesį ir paskatinti priimti sprendimą dėl sandorio, kurio kitomis aplinkybėmis jie nebūtų priėmę. Todėl apie galimą netinkamą nuolaidų ar kitokių naudų taikymo praktiką prašytume pateikti informaciją LB.
Gyvybės draudimo išmokų (įmokų) apmokestinimas
Nuo 2017-01-01 GPMĮ 17 str. 1 dalies 9, 91 ir 10 punktuose nustatytos lengvatos taikomos (t. y. draudimo išmokos neapmokestinamos), jeigu draudimo sutartyje numatytas naudos gavėjas nesikeitė nuo draudimo sutarties sudarymo datos, išskyrus atvejus, kai naudos gavėjas buvo pakeistas dėl naudos gavėjo mirties ar dėl santuokos pabaigos (pradžios), arba jeigu naudos gavėjas – savo vaikas (įvaikis, globotinis) buvo pakeistas kitu savo vaiku (įvaikiu, globotiniu), taip pat jeigu naudos gavėjas keitėsi iki 2016 m. gruodžio 31 d.

Plačiau galima paskaityti VMI puslapyje.
Pelno mokestis (15%) / Išmokų dalies viršijančios įmokas apmokestinimas
Jeigu sutartis išlaikoma trumpiau nei 10 metų, tai nuo prieaugio (15% šiai dienai) mokesčių teks sumokėti ne nuo sumokėtų įmokų, o nuo fondo uždirbtų pinigų. Pvz.: per 5 metus įmokėjote 10000€ ir fondas jums uždirbo dar papildomus 2000€. Visa jūsų draudimo sukaupta suma yra 12000€. Šiuo atveju 15% reikėtų mokėti nuo 2000€. Tad išsiimant visus 12000€ jums reikėtų sumokėti 300€ GPM.

Investicinio gyvybės draudimo pasirinkimas

Tinkamai pasirinkti investicinį gyvybės draudimą dažniausiai nepakanka perskaityti keletą straipsnių ar pasinaudoti skaičiuokle. Kiekvieno žmogaus situacija yra unikali, tad labai rekomenduotina susirasti nepriklausomą sertifikuotą finansų konsultantą arba bent jau nueiti pas kelis skirtingus "priklausomus", jog susirinkti visą reikiamą informaciją ir gauti atsakymus į reikiamus klausimus. Tai užtrunka. Bet. Netinkamai pasirinkus gali labai sunku nutraukti sutartį dėl jau įdėtų pinigų (gaila prarasti), emocinio ryšio su konsultantu arba tiesiog dėl to, jog tavęs niekas taip lengvai nepaleis. Na panašiai kaip ir šitame "Draugai" serialo filmuke, kuriuo norėjosi pašaržuoti kaip tai yra kartais sunku.

Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai, kad pagerintumėte svetainės naršymą, analizuotumėte svetainės naudojimą ir padėtumėte mūsų rinkodaros pastangoms. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų privatumo politiką.