Biudžeto skaičiuoklė

Rekomenduotinos šeimos biudžeto "išlaidos"

Šeimos mėnesinės neto pajamos

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Gaunant atlyginimą kartais nėra pinigų atsidėti ir apie finansų išskaidymą net neverta kalbėti. Tačiau kažkada ateina tas momentas, kurį aš vadinu gera problema t.y. kai pinigų yra pakankamai, jog verta pagalvoti, ar teisingai juos išleidi, pakankamai skiri savo finansiniams tikslams pasiekti ir galiausiai tiesiog įdomu, kaip tai daro kiti bei ką rekomenduoja skirtingos finansų institucijos.

Čia pateikiami skaičiavimai remiantis tavo įrašyta suma t.y. atlyginimas į rankas.

Būsto paskola/nuoma
Banko įmoka ar nuoma. Šitoje vietoje dažniausiai mes leidžiama sau ganėtinai daug, nes na ... tiesiog norime gerai jaustis gyvenant savo namuose. Rekomendacijos dažniausiai svyruoja tarp 20-30% nuo šeimos bendro atlyginimo.
Komunaliniai
Elektra, šildymas, vanduo, telefonas, namų tvarkymas. Nesu tikras dėl pastarojo, bet tebūnie bus šioje kategorijoje. Taigi nors atrodo dabar viską skirtume elektrai, bet reikia išskaidyti ir neišleisti daugiau kaip 10-15% savo gaunamų pajamų.
Transportas
10 - 15%. Automobilis, kuras, tvarkymas, taxi, paspirtukas, autobuso bilietas, dviračio padangos. Idealiausiu atveju reikėtų išleisti kiek galima mažiau ir naudotis dviračiais, bet ne visada jais galime pasiekti reikiamą vietą laiku ir saugiai.
Apranga
Šiais laikais apranga atrodo nėra tokia brangi ir galima rasti daug ko už tikrai priimtina kainą. Kai kurie neišleidžia ir "max" rekomenduotinų 10%, bet yra ir tokių, kuriems neįmanoma į tai sutilpti. Na ir šiaip "shopping" skamba smagiai. Vyrams dažniausiai tai yra ne pats smagiausias laiko praleidimas, o moterims tai beveik prilygsta SPA. Na nebent kalbame apie šventinius laikotarpius kai žmonių yra labai daug ir tada reikia "verstis" per galvas 🙈. Visgi geriau pirkti mažiau, bet kokybiškiau.
Draudimas
Dažniausiai visų draudimų suma neturėtų sudaryti daugiau nei 10% savo gaunamų pajamų. Ir tai turėtų apimti sveikatos, traumų, būsto ir automobilio draudimas.
Pramogos
Kelionės, restoranai, vasaros iškylos, šeimos šventės ir kitos panašios veiklos yra džiugi gyvenimo dalis. Čia visada norėtųsi daugiau, bet dažniausiai rekomenduojama ne daugiau 10% nuo gaunamo atlyginimo.
Maistas
Maistas ir gėrimai, bet ne "restoranai", kurie priskiriami pramogų kategorijai. Klausimas kyla ar čia reikėtų rašyti Bolt ir Wolt pristatomą maistą (nes tai iš dalies restoranų dalis). Kaip bebūtų rekomenduojamas procentas iki 15-20%.
Neplanuota
Tokių dalykų tikrai nutinka. Nebūtinai kas mėnesį, bet kartą į ketvirtį ar bent jau metus tikrai įvyksta. Kartais būna, jog kitose kategorijose pinigų pritrūko (pvz.:norėjosi geresnių atostogų). Tad ši kategorija privalo būti. 5%.
Investavimas
10% arba daugiau. Dažniausiai apie investavimą mes pamirštame arba tiesiog tam neturime atliekamų pinigų. Reikėtų pasistengti, jog jų liktų daugiau nei rekomenduojama suma.
Vaikai
Priklausomai nuo vaikų amžiaus išlaidos jiems gali kardinaliai skirtis
Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai, kad pagerintumėte svetainės naršymą, analizuotumėte svetainės naudojimą ir padėtumėte mūsų rinkodaros pastangoms. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų privatumo politiką.