Vaiko finansai

sofios finansinis portfelis
Portfelio pradžia:
2019 05 04
Investuota suma:
1610
Sukaupta suma:
1614,43
Portfelio tikslas:
Automobilis / Būsto įnašas
Investavimo horizontas:
18 metų
Investuotojo amžius:
3 metai (investuoja tėvai)

Sofia yra maža mergaitė, kuri lengvai tariant apie finansus nelabai dar ką supranta. Na nebent tik tai, jog negalima parduotuvėje pasiimti ko nori tiesiog. Tam reikia paduoti tėčio arba mamos "magišką" kortelę. Kartais galima kažką nusipirkti ir už turimas monetas bei "grynuosius", kurie yra laikomi taupyklėje. Tad šis Sofios finansinis portfelis yra pradžių pradžia tos finansinės investavimo kelionės, kuri apima vaiko pinigus investuojamus kas mėnesį (plačiau čia) bei kartas nuo karto gaunamas "dovanas" iš senelių įvairiomis progomis. Su Sofia šnekamasi apie tai, kokias įmones matome kasdien ir kokiomis paslaugomis naudojamasi. Šitame etape tai nėra gilios analizės. Šiai dienai tikslas ugdytis finansinius investavimo įpročius.

Kodėl ir kaip Sofios tėvai investuos skaitykite puslapio apačioje "Komentarai / Pastebėjimai apie finansinius pasirinkimus". Ši informacija bus atnaujinama kas ketvirtį. Prenumeruok naujienas, jog nepraleisti kaip seksis.

!!! Pateikiama informacija griežtai nėra ir negali būti laikoma investavimo rekomendacija, patarimu dėl konkrečių finansinių priemonių. Visos konkrečios finansinės priemonės yra minimos tik specifiniame kontekste, kurio vienintelis tikslas skaitytojų švietimas.

Parinkti finansiniai įrankiai yra remiantis žmogaus rizikos profiliu ir jie tinkami tik konkrečiam asmeniui. Kiekvieno mūsų finansų rizikos profilis yra skirtingas ir prieš atliekant investicinius veiksmus turi būti aptartas su licencijuotu finansų konsultantu.

IGD/ETF/Fondai
Pavadinimas
Vaiko ateičiai
Pradžia
2019-05-04
Investuota
960
Sukaupta
980,25
Pavadinimas
Pasaulio akcijų indeksas
Pradžia
2021-03-20
Investuota
240
Sukaupta
151,23
IGD / ETF / Fondas
info
Pavadinimas
Pradžia
Investuota
Sukaupta
.
Vaiko ateičiai
2019-05-04
960
980,25
Pasaulio akcijų indeksas
2021-03-20
240
151,23

Komentarai / Pastebėjimai apie finansinius pasirinkimus

17/11/2021
Tiesiog atnaujinimas ir tiek :)

Kažko labai naujo kaip ir neįvyko. Tiesiog automatiškai SEB ir ERGO nurašo pinigus nuo banko sąskaitos ir investuoja į pasirinktas kryptis. Aišku truputi skauda, kai pirmaisiais 3 metais ERGO nurašo didžąją dalį mokesčių. Na, bet čia mokama už patogumą (automatinis nurašymas) ir galimybe pasinaudoti GPM lengvata. Aišku, jeigu lengvatos neliks tai viskas bus jau kažkiek kitaip.

18/10/2021
GPM lengvatos reinvestavimas

Kiekvienais metais iki gegužės pirmos dienos reikia deklaruoti pajamas. Ir taipogi "pasisakyti", kokia pinigų suma buvo sumokėta gyvybės draudimo bendrovėms. Tokiu būdu galima susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių. Kai mokesčiai grįžta į banko sąskaitą, tai mes tą sumą investuojame toliau į Sofios finansinę ateitį nupirkdami pasirinktų akcijų arba tiesiog padarant vienkartinę įmoką į investicinį gyvybės draudimą.

12/10/2021
Pirmasis komentaras apie Sofios finansinio portfelio "daigelius"

Seniai svarstėme kaip galima būtų vaiką sudominti investavimu bei padėti jam užtikrinti finansinį pagrindą. Idėjų dėl taupymo tikslų turėjome daug, tačiau vis tik apsistojome ties paprasčiausiu - automobiliu ir/ar pradiniu įnašu būstui. Investavimo laikotarpis yra gana ilgas - iki kol Sofiai sueis 18 metų. Žinoma, galima šią investavimo kelionę ir ilgiau, pavyzdžiui, iki 26-erių metų (tai yra maksimalus laikotarpis iki kada vaikas gali pasiimti savo sukauptus pinigus iš investicinės gyvybės draudimo bendrovės nemokėdamas jokių mokesčių).

Pirmosios akcijos buvo pirktos be didelės analizės. Tikimės, kad šios kompanijos egzistuos ir tuo metu kai dukrai sueis 18 metų. Taip pat viliamės, kad jos bus ,,užaugusios'' kartu su Sofia, t.y. investicijos duos grąžą.

Dėl Investicinio Gyvybės Draudimo buvo įvairių dvejonių, tačiau persvarsčius GPM gaunamą lengvatą  nusprendėme pasirinkti IGD remiantis skaičiuokle ir šiais straipsniais: "Kas geriau IGD ar ETF", "Investicinis Gyvybės draudimas".

Įspėjimas: ateityje GPM lengvata gali būti panaikinta, todėl jei planuojate investuoti į IGD, būtinai pasidomėkite šia lengvata.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Arba neprenumeruokite naujienlaiškio, bet kažkaip kitaip pasirūpinkite savo finansais. Please.
Prisijunkite prie mažos grupės "tikinčiųjų" gera finansine ateitimi. Savo ir ne tik.
Spustelėdami „Sutinku“ sutinkate, kad jūsų įrenginyje būtų saugomi slapukai, kad pagerintumėte svetainės naršymą, analizuotumėte svetainės naudojimą ir padėtumėte mūsų rinkodaros pastangoms. Norėdami sužinoti daugiau informacijos, peržiūrėkite mūsų privatumo politiką.